Bereid je voor op de NOW: dit moet je weten + update over betalingsuitstel

Na het weekend gaat de langverwachte NOW-regeling open. Bekijk hier wat je nodig hebt en lees meer over de werkwijze van de noodmaatregel.

• Dit heb je nodig voor de NOW

Je hebt je loonheffingennummer nodig om de NOW aan te vragen. Ook dien je je rekeningnummer bij de hand te houden. Daarnaast moet je je verwachte omzetdaling opgeven en aangeven over welke periode je die omzetdaling verwacht. Kortom, zorg dat je dit gereed hebt:

  • Loonheffingennummer
  • Rekeningnummer
  • Verwachte omzetdaling (zie hieronder)
  • Periode van de omzetdaling (zie hieronder)– Vragen over de NOW

• NOW: lees meer over de werkwijze

Zorg dat je goed voorbereid bent. Lees meer over de werkwijze NOW. – Werkwijze NOW

• Tool voor berekening omzetverlies

BK solutions stelt een downloadbare tool (in Excel) beschikbaar voor de berekening van het percentage omzetverlies. – Tool berekening omzetverlies

• Alsnog online formulier voor uitstel

Betalingsuitstel: bij bijzonder uitstel van betaling voor 3 maanden is er nu alsnog een online formulier beschikbaar. Eerder moest een aanvraag per se via de post. “Het lijkt logisch dat dit online kan worden geregeld, maar het vergde wel even wat voorbereiding om dit mogelijk te maken”, verklaart een woordvoerder. Let op: doe dit pas nadat je aangifte hebt gedaan én een aanslag hebt ontvangen. – Uitleg online formulier