NOW 6 april, statusupdate andere regelingen

Vandaag is er nieuws over de NOW. Ook geven we een korte statusupdate van de andere regelingen, zoals de TOGS en de Tozo. Wat de TOGS betreft kun je ontbrekende SBI-codes nu ook via de officiële weg aanmelden. De Tozo is open of gaat nog open in naburige gemeenten. We gaan ook in op de situatie van de dga. Zo ben je weer op de hoogte.

Overzicht actuele regelingen:
– NOW: Tijdelijke noodmaatregel overbrugging voor behoud van werkgelegenheid (6 april open)
– Tozo: Tijdelijke Overbruggingsregeling Zelfstandig Ondernemer (open)
– TOGS: Tegemoetkoming Ondernemers Getroffen Sectoren COVID-19 (open)
– BMKB: Borgstelling MKB-kredieten (verruimd sinds 16 maart)
– Betalingsuitstel: bijzonder uitstel van betaling (pas na aangifte én aanslag!)

• Loonmaatregel NOW 6 april open

NOW: Er is een datum. Vandaag heeft minister Wouter Koolmees (SZW) bekendgemaakt dat de loonmaatregel NOW (Tijdelijke noodmaatregel overbrugging voor behoud van werkgelegenheid) vanaf 6 april open is. Ondernemers met omzetverlies krijgen de loonkosten tot maximaal 90% vergoed. Bedrijven kunnen straks zelf de aanvraag doen via een digitaal portaal van het UWV.

De ervaring met andere aanvraagmogelijkheden leert dat er regelmatig storingen zijn. Bij de oude werktijdverkortingsregeling liep de website ook vast. “Als er heel veel aanvragen tegelijkertijd binnenkomen, dan blijft het portaal toch overeind”, zegt Fred Paling van het UWV. Volgens de bestuursvoorzitter kunnen er in totaal 60.000 aanvragen per dag worden verwerkt. Wie eerder al werktijdverkorting heeft aangevraagd, hoeft nu niets te doen: de wtv-aanvraag wordt beschouwd als NOW-aanvraag: je krijgt een bericht. – In het nieuws: NOW 6 april

• Tozo mogelijk voor de dga

TOZO: De tijdelijke regeling is er ook voor de dga die meer dan 50% van de aandelen in de bv heeft. Dat blijkt uit een check op www.krijgiktozo.nl. – Krijg ik Tozo?

• Tozo in Westerkwartier/Noordenveld

TOZO: Een deel van onze klantengroep komt uit het Westerkwartier of Noordenveld. De status van de Tozo is in deze gemeenten als volgt: Westerkwartier opent het Tozo-loket naar eigen zeggen morgenNoordenveld is sinds gisteren open, doe hier je aanvraag. – Tozo Noordenveld

• TOGS-regeling (€4.000,-) is verruimd

TOGS: De vele mails hebben geholpen, de regeling voor de eerste tegemoetkoming is verruimd. Ondernemers in de non-foodsector zoals winkeliers kunnen nu ook gebruikmaken van de regeling. De lijst met vastgestelde SBI-codes is verruimd. Ga naar de aanvraagpagina. – Aanvraagpagina TOGS

• Maatwerk mogelijk als het niet lukt

TOGS: Minister Eric Wiebes en staatssecretaris Mona Keijzer (EZK) zeiden eerder al dat er maatwerk mogelijk is: “Als ondernemers door een verkeerde registratie tussen wal en schip dreigen te vallen, zullen we dat per geval bekijken. Die flexibiliteit is er. Nogmaals: het zijn uitzonderlijke en ruige tijden, daarom doen we wat nodig is.” – Reactie Wiebes & Keijzer

• Ontbrekende SBI-codes aanmelden

TOGS: Zit je SBI-code er na de verruiming weer niet bij? De RVO ontvangt veel signalen dat er SBI-codes ontbreken in de vastgestelde lijst. Je kunt nu zélf ontbrekende SBI-codes aanmelden, waarna ze worden voorgelegd aan het ministerie dat zich erover gaat buigen. – Ontbrekende SBI-codes aanmelden