Corona: belastinguitstel, werktijdverkorting en meer (overzicht financiële oplossingen)

Het kabinet wil de economie stimuleren, nu ondernemers en bedrijven in de problemen dreigen te komen door het coronavirus. Belastinguitstel, werktijdverkorting en andere oplossingen: bekijk hieronder een overzicht.

• Het coronavirus: wat is verzekerd?

Hoe zit het nu met de ziekteverzuimverzekering rond je personeel? Lees hier het antwoord op de meestgestelde vragen!
(via Centraal Beheer) – Meestgestelde vragen

• Belastinguitstel bij coronaproblemen

Ondernemers die serieus kunnen onderbouwen en aantonen dat ze in de problemen komen door het coronavirus, kunnen uitstel van betaling aanvragen bij de Belastingdienst. De aanvraag dient schriftelijk te worden onderbouwd, bij toekenning zet de Belastingdienst de invordering stop. De fiscus oordeelt later of de aanvraag terecht was.Wanneer corona als oorzaak van de problematiek erkend wordt, zullen ook verzuimboetes worden geschrapt of teruggedraaid. Ondernemers kunnen daarnaast vragen om een lagere voorlopige aanslag, als zij door het coronavirus een lagere winst verwachten. – In het nieuws: uitstel voor betalen belasting

• Aanvraag werktijdverkorting

Werktijdverkorting is een overheidsregeling. De overheid compenseert de verloren uren voor de werknemers als gevolg van de coronacrisis. Hier zijn wel weer voorwaarden aan verbonden. We citeren: de situatie moet minimaal 2 en maximaal 24 weken voor werkuitval zorgen en er moet voor minimaal een vijfde van het personeel geen werk meer zijn. – Aanvraag werktijdverkorting

• Situaties thuis, crèches en scholen

Wat zijn de regels als je thuiswerkt en wat als de crèches en scholen alsnog sluiten? Journalist Elise Vermeeren vat het vakkundig samen. – In het nieuws: stuaties thuis, crèches en scholen

Zoveel mogelijk digitaal aanleveren

Hoe gaan wij als bedrijf om met het coronavirus? We vragen klanten om zoveel mogelijk spullen digitaal aan te leveren. Daarnaast zijn er extra hygiënische maatregelen. Denk aan desinfectiezeep op de balie en dergelijke. Medewerkers die kerngezond zijn, werken op kantoor.

We verzoeken je om niet langs te komen, tenzij je kerngezond bent en er écht geen andere optie is. Medewerkers met neusverkoudheid, keelpijn of koorts (of andere klachten) werken vanuit huis. Mogelijk zijn medewerkers daardoor soms iets minder goed bereikbaar.

Uiteraard blijven we bereikbaar via e-mail, WhatsApp en de telefoon. Via nieuwsbrieven en dit overzicht houden we je op de hoogte. Samen doen we ons best om deze spannende tijd zo goed mogelijk door te komen. Bewaar gepaste afstand, maar let ook op elkaar. – Contact

Tip: bewaar deze blog in je ‘Bladwijzers’ of ‘Favorieten’.