SBI-codes TOGS aangevuld, veel NOW-aanvragen en ondernemers willen kredietgaranties

De TOGS is uitgebreid. Lees hieronder meer daarover. Verder loopt het aantal aanvragen voor de NOW steeds verder op. Ondernemersorganisaties wensen intussen kredietgaranties.

Lijst SBI-codes langer: zoektool

Sinds 15 april is de TOGS verder verruimd. De lijst met SBI-codes voor de tegemoetkoming van €4000,- is daarmee een stuk langer geworden. Kijk of je recht hebt op de regeling. Scroll zover mogelijk naar beneden op de aanvraagpagina van de TOGS, onderaan staat een zoektool. Je kunt de check doen met je KvK-nummer.

De genoemde zoektool is een mooi hulpmiddel om op basis van je KvK-nummer te kijken of je recht hebt op de TOGS. Je kunt daarnaast ook zelf de lijst doorspitten van vastgestelde SBI-codes. De rubrieken op de pagina zijn aanklikbaar en laten onderliggende codes zien. – Aanvraagpagina en zoektool

NOW: bijna 100.000 aanvragen

Het aantal aanvragen voor de NOW loopt steeds verder op. Inmiddels zijn er bijna 100.000 aanvragen binnen bij het UWV.

Kredietgaranties gewenst

RTL Z meldt in een corona-update dat ondernemers garanties wensen. Zo zou de overheid (geheel) garant moeten staan voor kredieten aan midden- en kleinbedrijf tot 100.000 euro. VNO-NCW en MKB-Nederland geven aan dat banken nog te vaak “aarzelen met het verstrekken van kredieten aan kleine ondernemers”. De ondernemersorganisaties “denken dat een volle overheidsgarantie daarin verandering brengt”. Lees meer hierover bij RTL Z. – Kredietgaranties gewenst